Минулими вихідними студія Warner Bros. заявила, що "Хижі птахи" не зовсім доброзичливі до пошукової оптимізації (SEO). Своєрідне продовження фільму "Загін самогубців" навряд чи зробило дірку в касі через безліч маркетингових проблем, пов'язаних із фільмом, і, як наслідок, Warner Bros. змінили назву фільму на Harley Quinn: Birds of Prey (Харлі Квінн: Хижі птахи).
Змінена назва з'явилася вчора ввечері на квиткових касах великих кінотеатрів. Представник компанії Warner Bros повідомив, що зміна назви є частиною "пошукового розширення квиткових майданчиків", що полегшує людям пошук фільму. Додавання імені Харлі Квінн на початок назви також дає кіноглядачам краще уявлення про те, що таке "Хижі птахи" - питання, з яким фільм зіткнувся в останні тижні.
Вихідні, присвячені відкриттю фільму "Хижі птахи", не стали тим успіхом, який Ворнер Бразерс запланував для фільму про популярного персонажа з Вашингтона, якого зобразила Марго Роббі. Фільм зібрав лише 33 мільйони доларів на внутрішньому ринку, що не дозволило інвесторам отримати заплановані 50-55 мільйонів доларів. Низька касова віддача стала сюрпризом для інсайдерів індустрії, які зазначили, що фільм "Хижі птахи" був одним із фільмів DC, які найкраще переглядали за останні роки, заробивши високі бали на сайті Rotten Tomatoes.
То що ж пішло не так? Один із керівників галузі, який знає про це, назвав дебют фільму катастрофою. Як і ефект доміно, кілька речей пішло не так одразу: поганий маркетинг, погані трейлери і погані заголовки.
Кілька торгових видань порівняли запуск "Хижих птахів" із жахливим маркетингом "Людей Ікс" із "Темним Феніксом". Як і в "Хижих птахах", у "Темному Феніксі" не було "Людей Ікс". А для глядачів, які могли не знати про характер Джин Грей, "Темний Фенікс" виглядав як випадковий фантастичний фільм, а не як остання глава "Людей Ікс". Поганий маркетинг і бурхлива критика, яку отримав фільм, призвели до великої касової прірви, заробивши всередині країни всього 65 мільйонів доларів. Генеральний директор Діснея Боб Айгер навіть послався на провал кінопрокату в розмові з інвесторами, вказавши на це як на причину, через яку студійний підрозділ компанії Діснея взяв удар по цьому кварталу.
Гарлі Квінн - надзвичайно популярний персонаж із великим ім'ям, як і Чудо-Жінка, Бетмен, Супермен та Джокер. Рішення відмовитися від використання її імені насамперед збило з пантелику учасників індустрії.
Неясно, наскільки довга назва надійшла від Warner Bros, і наскільки креативним було рішення режисера Кеті Ян. У минулому студія піддавалася критиці за те, що помінялася іменами з режисерами: режисер Даг Ліман спочатку хотів назвати свій бойовик 2014 року за участю Тома Круза "Живи. Помри. І знову", але замість нього Ворнер Бразерс пішла з "Грань майбутнього". Як і "Хижі птахи", фільм вважався фінансовим розчаруванням, незважаючи на визнання критиків. Ліман наполягав на тому, що частиною причини було звучання назви, яку вирішила використовувати Ворнер Бразерс. Маркетинг фільму в кінцевому підсумку підкреслив "Живи. Помри. І знову" як слоган.
Справа не тільки в назві. Людина, яка знає ситуацію, також зазначила, що жоден із трейлерів "Хижих птахів" не пояснив, про що йдеться у фільмі. Замість того, щоб притулитися до рейтингу R і випустити серію трейлерів із червоними смугами (як це зробили "Дедпул" і "Пацани" від Amazon), трейлери "Хижих пташок" не зробили акцент на цьому. Зазвичай це було б непогано, але "Хижі птахи" - це фільм, який працює через свою абсолютну сміховинність і R-рейтингові якості. Не хвалитися цією стороною фільму в трейлерах і маркетингу, призвело до того, що багато хто в галузі вважав прем'єру провалом.
Зрештою, Warner Bros. намагається виправити свій стрибкоподібний рейтинг із новим SEO-рішенням. Є великі шанси, що "Хижі птахи" матимуть більший успіх протягом наступних кількох тижнів: у касах мало конкуренції, а з Гарлі Квінн на початку нової назви, більше шансів, що люди дізнаються, що ж таке "Хижі птахи".